پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  •  
  • بیشترین سوالات پرسیده شده

   اولویتهای پژوهشی سازمان کدامند؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۰۸:۵۲

   اولویتهای پژوهشی سازمان در سایت سازمان به آدرس www.lmo.ir / معاونتها/ معاونت امور پژوهشی/ راهنمای پژوهشگران موجود می باشد.

   نحوه بکارگیری پزشکان معاضدتی به چه صورت می باشد؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۴

   در صورت اعلام نیاز به پزشک معاضدتی اداره کل استان مربوطه پس از معرفی پزشک متقاضی به هسته گزینش استان رونوشتی از معرفی نامه به همراه مدارک شخصی شامل ، تصاویر مدرک تحصیلی ، شناسنامه و کارت پایان خدمت را به اداره کل منابع انسانی ارسال می نماید و اداره کل منابع انسانی هم فرد مذکور را برای طی دوره کارآموزی به اداره کل آموزش وکارآموزی معرفی می نماید (برای معرفی به آموزش نتیجه مثبت گزینش یاسپردن تعهد شخص پزشک مبنی بر نداشتن حق و حقوقی بابت دوران آموزش در صورت پاسخ منفی گزینش لازم می باشد ). -پس از وصول نتیجه مثبت گزینش و اتمام دوره آموزش و کارآموزی برای پزشک معاضدتی با امضاء معاون اداری ومالی ابلاغ پزشک معاضدتی صادر می شود و آن شخص زیرنظر اداره کل استان مربوطه مشغول فعالیت میشود . توجه: پزشکان معاضدتی بیمه نمی باشند و مدت کار آنها جزو سوابق کاری محسوب نمی شود .

   در صورت وجود نارضایتی از عملکرد واحدها و یا اعتراض به گواهی های صادره چگونه می توانم اعتراض خود را پیگیری نمایم؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۰

   شما می توانید هم از طریق مرجع قضایی اعتراض خود را پیگیری نموده و هم شکایتی کتبی به واحد ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان تسلیم نمایید.

   ارش چیست؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۴۲

   آسیبها و عوارض جسمانی و روانی که در شرع، مقدار خاصی به عنوان دیه برای جبران خسارت آن‌ها تعیین نشده است، با در نظر گرفتن دیه کامل انسان و نوع و کیفیت آسیب و عارضه وارده، میزان خسارت آن طبق نظر کارشناس تعیین می‌گردد، به این جبران خسارت ارش گفته می شود.

   فرآیند اعزام به ماموریت و یا انتقال برون سازمانی چگونه می باشد؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۴

   پس از دریافت درخواست مستخدم مبنی بر انتقال یا ماموریت به خارج از سازمان در صورت اعلام نیاز دستگاه انتقال گیرنده به خدمات مستخدم و موافقت رئیس واحدکاری وی، موضوع در کمیته نقل و انتقالات سازمان مطرح که پس از موافقت کمیته با انتقال و یا ماموریت بر اساس مقررات انتقال و ماموریت درخصوص درخواست مستخدم اقدام می گردد .

   نظام پیشنهادها چیست ؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۳۲

   تکنیکی است که از طریق آن می توان به یافته های ذهنی و اندیشه سرمایه های انسانی در حل مسایل و ایجاد سوالات و راه حل های بهینه در راستای تغییر و بهسازی مستمر دست یافت.

   نحوه بکارگیری پزشکان وظیفه به چه صورت می باشد؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۵

   -درخواست فرد متقاضی به ریاست محترم سازمان -دریافت درخواست از ریاست سازمان توسط مدیرکل منابع انسانی -جمع آوری کلیه درخواست با توجه به تاریخ اعزام و مدارک مورد نیاز - تهیه نامه و تکمیل فرم درخواست مشمولان وظیفه توسط کارشناس مربوطه جهت اراجاع به دفترحفاظت فرماندهی کل قوا -دریافت امریه از دفتر حفاظت فرماندهی کل قوا -تشکیل پرونده و اطلاع به متقاضیان بصورت تلفنی -دریافت معرفی نامه از واحد اعزام کننده نیرو پس از طی دوره آموزش نظامی -معرفی به آموزش -پس از آموزش معرفی به واحد مربوطه جهت گذراندن دوره خدمت

   مدیریت مشارکتی چیست؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۳۳

   به وجود آوردن فضا و نظامی توسط مدیریت که تمام کارکنان و مشتریان و پیمانکاران یک سازمان در روند تصمیم سازی، تصمیم گیری و حل مسایل و مشکلات سازمان با مدیریت همکاری و مشارکت نمایند.

   نحوه رسیدگی به شکایات داوطلبانی که رد صلاحیت شده اند چگونه است؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۰۸:۵۵

   معترضین به آراء گزینش می توانند تا حداکثر دو ماه پس از ابلاغ رای در هر مرحله، به مراجع اول و دوم تجدید نظر مراجعه و شکواییه کتبی خود را تسلیم کنند.

   در صورت بروز مشکلات پرسنلی و اداری آیا می توانم از طریق آن واحد مشکل خود را پیگیری نمایم؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۰

   بله این واحد در حیطه وظایف خود، مشکلات پرسنلی و اداری، کارکنان را نیز مورد بررسی و پیگیری قرار می دهد.

   روند ارایه پیشنهاد چگونه است ؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۳۲

   کلیه کارکنان سازمان پیشنهادهای خود را در قالب " فرم ارایه پیشنهاد" – فرم شماره 201/200 – تنظیم و در تمامی زمینه های فعایت سازمان از طریق رییس کمیته تخصصی به دبیرخانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها تحویل می نمایند.

   طرح تکریم در سازمان پزشکی قانونی چه اهدافی را دنبال می کند؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۹

   -اطلاع رسانی مناسب به مراجعین در زمینه نحوه ارایه خدمات. -بازنگری و اصلاح و مهندسی مجدد روشهای انجام کار در جهت تسهیل ارایه خدمات به مردم . -تدوین منشور اخلاقی سازمان به منظور ایجاد برخورد مشفقانه و مناسب با ارباب رجوع . -نظرخواهی از مراجعین از نحوه ارایه خدمات.

   تفاوت گواهی فوت و جواز دفن در چیست؟

   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۵:۳۰

   تعریف گواهی فوت: گواهی مبنی بر تأیید فوت فرد و عدم امکان بازگشت وی به حیات بوده و مجوزی برای دفن جسد نیست. تعریف جواز دفن: برگه‌ای است که توسط پزشک براساس مقررات مربوطه تنظیم گردیده و به اعتبار آن دفن جسد مجاز می‌باشد.

   مراحل انجام گزینش داوطلبان متقاضی چگونه است؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۰۸:۵۷

   تکمیل فرم پرسشنامه، تحقیق، مصاحبه، نظردهی

   نظرسنجی از مراجعین در سازمان پزشکی قانونی چگونه انجام می شود؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۹

   واحدهای اجرایی در استان ها موظفند هنگام ورود ارباب رجوع، برگ نظرسنجی را در اختیار وی قرار دهند و نظر ارباب رجوع را در خصوص نحوه گردش کار ، تطبیق یا عدم تطبیق آن با اطلاعات اعلام شده و رفتار متصدیان انجام کار جویا شوند.

   اطلاع رسانی از نحوه ارایه خدمات به مردم در سازمان به چه نحوی انجام می شود ؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۷

   -تهیه بروشور و توزیع بین ارباب رجوع و مخاطبان . -نصب مشخصات فردی کارکنان شامل نام و نام خانوادگی متصدیان انجام کار ، پست سازمانی و رئوس وظایف اصلی کارکنان در محل استقرار آنان .

   نحوه جذب پرسنل مشمول طرح نیروی انسانی و ضریب کا به چه صورت می باشد؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۶:۲۶

   ارائه درخواست گذراندن دوره طرح ، ضریب کا توسط فرد متقاضی به اداره کل طرح و برنامه - طرح در کمیته تقسیم و تایید در کمیته مربوطه در صورت نیاز به خدمات فرد - ارجاع صورتجلسه کمیته از طرح و برنامه به اداره کل منابع انسانی -تهیه نامه معرفی جهت گزینش و معاینات و تشخیص هویت توسط کارشناس - دریافت نظریه هسته گزینش و ارجاع به کارگزینی - ارجاع نظریه هسته گزینش به کارشناس مربوطه -بررسی ازنظر رشته تحصیلی و پست سازمانی مبنی بر نیاز به تعهد محضری -تحویل متن تعهد محضری و راهنمایی متقاضی به دفتر اسناد رسمی وارسال نامه جهت وزارت بهداشت توسط کارشناس مربوطه -دریافت معرفی نامه از وزارت بهداشت جهت طرح و ضریب کا -تهیه نامه معرفی به آموزش توسط کارشناس مربوطه -تهیه برنامه کارآموزی توسط اداره کل آموزش و کارآموزی -اعلام پایان دوره کارآموزی توسط آموزش نیروی طرحی یا ضریب کا -تهیه ابلاغ شروع بکار نیروی طرح یا ضریب کا و معرفی به واحد مربوطه جهت شروع به کار

   مدارک لازم جهت تشکیل پرونده چه می باشد؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۰۸:۵۷

   چهار قطعه عکس، کپی از تمامی صفحات شناسنامه، کپی از آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی اتمام تحصیل، کپی از کارت پایان خدمت(مخصوص برادران)، کپی از کارت بسیج ، ایثارگری.

   بعد از ارایه فرمهای تعهدنامه چه باید کرد؟

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۰۸:۴۵

   فرم اولیه پژوهشی باید ارائه گردد و در صورت تأیید و گذراندن مراحل مربوطه، پژوهشگر به واحد مربوطه معرفی شود. در پایان ارائه 2 نسخه پایان نامه همراه فایل الکترونیکی آن به معاونت پژوهشی سازمان الزامی است.