پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • امنیت امروز کشور به قیمت خون شهدا تامین شده است

   امنیت امروز کشور به قیمت خون شهدا تامین شده است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: امنیت امروز به قیمت خون شهدایی همچون سردار شهید سلیمانی برای کشور به ارمغان آورده شده و ما باید این نعمت را ارج نهاده و قدر بدانیم.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی در مراسم جشنی که به مناسبت دهه مبارک فجر صبح امروز یکشنبه ۲۰ بهمن در سالن شهید بهشتی ستاد سازمان برگزار شد، با تبریک این ایام گفت: امروز نعمت جمهوری اسلامی بر این کشور حکمفرماست که با وجود اتفاقات تلخ و شیرین و دشمنی های بسیار که بر این انقلاب تحمیل شده همچنان با قدرت پابرجاست و به پیشرفت های قابل توجهی نیز دست یافته است.
   وی با تقسیم سال های پس از انقلاب به سه دهه افزود: دهه اول پیروزی انقلاب، دهه تاسیس بود. در این سال ها کشور با جنگ ۸ ساله ای درگیر شده بود که دشمنان بر ما تحمیل کرده بودند اما با استقامت و رشادت های مردم و رزمندگان این دوران را با پیروزی پشت سر گذاشتیم.
   دکتر مسجدی دهه دوم و سوم انقلاب را دوران تثبیت و توسعه عنوان و خاطرنشان کرد: بعد از تاسیس، تثبیت انقلاب بسیار مهم بود و پس از آن توسعه و پیشرفت کشور مد نظر قرار گرفت.
   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه دانایی و علم، قدرت و توانایی به همراه می آورد، افزود: در دوران توسعه، کشور در مسیر توانمند شدن گام برمی دارد که مهم ترین موضوع برای رسیدن به این هدف مجهز شدن به علم و دانایی است.
   وی با اشاره به عقب ماندگی های کشور در دوران طاغوت اظهار داشت: در سال ۱۳۵۷ کل جامعه پزشکی در کشور ۵۸۰۰ نفر بودند در حالی که در حال حاضر ۲۳۰ هزار نفر در جامعه پزشکی به مردم ارائه خدمت می کنند.
   دکتر مسجدی پیشرفت های سازمان پزشکی قانونی کشور را نیز طی سال های بعد از انقلاب قابل توجه دانست و گفت: در پزشکی قانونی هم همچون بسیاری از بخش های دیگر کشور شاهد اتفاقات بسیار خوب و توسعه قابل توجه بودیم که همه از برکات انقلاب است.
   به گفته وی پیشرفت در حوزه های هسته ای، توانمندی بسیار بالای نظامی، تولیدات علمی قابل توجه در سطح جهانی و ... از دستاوردهای انقلاب برای کشور است.
   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: داشتن بینش سیاسی و مشارکت کردن در فعالیت های سیاسی و تعیین سرنوشت کشور وظیفه هر ایرانی است و بنا به آنچه از زندگی پربرکت امام راحل آموخته ایم باید در فعالیت های سیاسی مشارکت داشته باشیم‌.
   دکتر مسجدی مشارکت سیاسی را جدای از سیاسی کاری دانست و افزود: سیاسی کاری و پرداختن به فعالیت های سیاسی به عنوان نردبان ترقی قابل قبول نیست اما مشارکت سیاسی و حضور در عرصه هایی مانند انتخابات مسئله مهمی است که مشارکت جدی همه مردم را می طلبد.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: