پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • همکاری پزشکی قانونی ایران وکمیته تحقیقات قضایی بلاروس در قالب امضای تفاهم نامه

   همکاری پزشکی قانونی ایران وکمیته تحقیقات قضایی بلاروس در قالب امضای تفاهم نامه

   در جریان سفر دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور و هیات همراه به کشور بلاروس و دیدار با آندره شود رییس کمیته تحقیقات قضایی این کشور، تفاهم نامه همکاری در حوزه فعالیت های پزشکی قانونی میان دو طرف امضا شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این دیدار که در مینسک پایتخت بلاروس صورت گرفت طرفین ضمن تبادل نظر در خصوص فعالیت های مشترک و ابراز علاقه در خصوص توسعه همکاری های علمی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

   بر اساس این تفاهم نامه که به امضای رییس سازمان پزشکی قانونی کشور و رییس کمیته تحقیقات قضایی بلاروس رسیده است، همکاری های طرفین در حوزه فعالیت های پزشکی قانونی با توجه به توانایی های طرفین در مواردی همچون توسعه مشترک روش ها و تکنیک ها به صورت علمی در زمینه مسایل پزشکی قانونی، تبادل داده ها در زمینه اطلاعات و منابع فعالیت ها، برگزاری کارگاه های مشترک و دوره های آموزشی توسعه روش ها و تکنولوژی های نوین صورت خواهد پذیرفت. آموزش، بازآموزی و ارتقای مهارت های حرفه ای متخصصین در حوزه فعالیت های پزشکی قانونی، تبادل متخصصین رشته های مرتبط جهت آموزش و ارائه کمک های علمی و متدولوژیک به یکدیگر در پاسخ به سئوالات علمی و تخصصی از دیگر مفاد این تفاهم نامه در زمینه همکاری های علمی است.

   یادآور می شود کمیته تحقیقات قضایی بلاروس از سال 2013 به طور مستقیم زیر نظر رییس جمهوری بلاروس فعالیت خود را آغاز کرده و متصدی انجام تحقیقات جنایی و امور پزشکی قانونی است.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: