پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • مرگ 421 نفر در حوادث کار سه ماهه اول سال

   مرگ 421 نفر در حوادث کار سه ماهه اول سال

   طی سه ماهه بهار سال جاری، 421 نفر از هموطنان در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند 417 نفر از این افراد مرد و 4 نفر زن بودند.

   طی سه ماهه بهار سال جاری، 421 نفر از هموطنان در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند 417 نفر از این افراد مرد و 4 نفر زن بودند.

   طی ماه های فروردین تا پایان خرداد سال 1398، 421 نفر از هموطنان در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 17.9 درصد رشد را نشان می دهد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه ابتدایی سال جاری بیشترین آمار تلفات حوادث ناشی از کار در استان های تهران با 110، اصفهان با 27 و خراسان رضوی و مازندران هر یک با 25 نفر فوتی ثبت شده است.

   همچنین استان های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری هر یک با 2، سیستان و بلوچستان با 3 و ایلام با 4 مورد متوفی کمترین آمار تلفات حوادث ناشی از کار را در این مدت داشته اند.

   بر اساس این گزارش طی سال گذشته بیشترین آمار تلفات با 424 فوتی مربوط به استان تهران و کمترین آن با سه فوتی مربوط به استان ایلام بوده است. همچنین بر اساس میزان مرگ ها در مقایسه با جمعیت هر استان، استان های بوشهر با 4.4 و پس از آن یزد با 3.6 و تهران با 3 متوفی در هر صدهزار جمعیت بیشترین و استان کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان غربی با 0.8، چهارمحال و بختیاری با 0.9 و سیستان و بلوچستان با 1.2 متوفی در هر صدهزار جمعیت کمترین میزان مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار به نسبت جمعیت در سال 1397 را داشته اند.

   سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ در حوادث کار

   طی این مدت در حوادث ناشی از کار عمده ترین علت مرگ را سقوط از بلندی تشکیل داده است. بر اساس آمارهای موجود طی این مدت 154 نفر از متوفیات حوادث کار بر اثر سقوط از بلندی جان خود را از دست داده اند که 5.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

   پس از آن برخورد جسم سخت با 113، برق گرفتگی با 60، سوختگی با 43 و کمبود اکسیژن با 17 فوتی در رتبه های بعدی علل مرگ بر اثر حوادث کار قرار می گیرند. همچنین 34 نفر دیگر نیز به دلایلی دیگر در حوادث کار جان خود را از دست داده اند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: