پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • دکتر شجاعی در دیدار سفیر ترکیه:

   ایران و ترکیه می توانند همکاری های دوجانبه در زمینه پزشکی قانونی داشته باشند

   ایران و ترکیه می توانند همکاری های دوجانبه در زمینه پزشکی قانونی داشته باشند

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور صبح امروز در دیدار با سفیر ترکیه در ایران با اشاره به همسایگی و اشتراکات دو کشور، بر همکاری دوجانبه ایران و ترکیه در زمینه های تخصصی پزشکی قانونی تأکید کرد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر احمد شجاعی صبح امروز یکشنبه 15 اردیبهشت در دیدار با پرفسور دریا اورس سفیر ترکیه در ایران که در حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار شد، افزود: پزشکی قانونی ایران در زمینه های تخصصی به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است و آماده همکاری با پزشکی قانونی کشور ترکیه در بخش های مختلف تخصصی و آموزشی است.


   وی با اشاره به توانایی های سازمان تصریح کرد: یکی از اقدامات پزشکی قانونی تشکیل بانک اطلاعات هویت ژنتیک بوده است که در شناسایی مجرمین سابقه دار بسیار کارگشا است.


   وی همچنین به فعالیت های مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: مرکز تحقیقات، فعالیت های قابل توجهی در بخش های پژوهشی و تحقیقاتی داشته و محصولاتی را نیز تولید کرده که در ارائه خدمات پزشکی قانونی و برخی خدمات پزشکی قابل استفاده است.


   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه با اشاره به سقوط هواپیمای خصوصی باشاران در ایران که سال گذشته اتفاق افتاد اظهار داشت: پزشکی قانونی ایران و ترکیه همکاری خوبی در شناسایی اجساد این حادثه داشتند و اجساد در کمترین زمان ممکن شناسایی و به خانواده ها تحویل شد.


   در این دیدار پرفسور اورس هم با تأکید بر اینکه پزشکی قانونی در ترکیه قدمت زیادی دارد گفت: کشور ترکیه نیز در زمینه پزشکی قانونی پیشرفت های زیادی داشته است و دو کشور می توانند ضمن همکاری های مشترک، مباحث علمی و آموزشی خود را به اشتراک بگذارند.

   برای مشاهده گالری کامل عکسها اینجا کلیک کنید

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها