پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • برگزاری 404 جلسه ویدئوکنفرانس کمیسیون تخصصی در بهار 1401

   برگزاری 404 جلسه ویدئوکنفرانس کمیسیون تخصصی در بهار 1401

   در سه ماهه نخست سال جاری 404 جلسه کمیسیون های تخصصی پزشکی قانونی به شکل ویدئوکنفرانس و بدون نیاز به مراجعه حضوری طرفین پرونده و برخی کارشناسان برگزار شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر بابک سلحشور با بیان این مطلب افزود: از ماه های پایانی سال 1398 و در پی شیوع و همه گیری ویروس کرونا در کشور، سازمان پزشکی قانونی راهکارهایی را در جهت ارائه خدمات غیرحضوری به مردم مد نظر قرار داد که از آن جمله برگزاری جلسات کمیسیون های تخصصی سازمان به صورت ویدئوکنفرانسی بود.

   وی تصریح کرد: برگزاری ویدئوکنفرانسی جلسات کمیسیون با هدف کاهش ترددهای غیرضروری مردم ابتدا تنها محدود به جلسات نوبت سوم کمیسیون (مرکزی) بود اما ارزیابی نتایج حاصل از آن و رضایت مندی مردم و کارشناسان موجب شد زمینه برگزاری جلسات ویدئوکنفرانسی در کمیسیون های نوبت دوم نیز فراهم شود.

   دکتر سلحشور با تأکید بر اینکه تهدید کرونا فرصتی را برای سازمان فراهم کرد که بتواند خدمات بهتر و سریع تری را به مردم ارائه دهد، اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری ویدئوکنفرانسی جلسات کمیسیون تکریم ارباب رجوع، کاهش ترددهای غیرضروری مردم و تسریع در پاسخدهی به پرونده ها بود که به خوبی محقق شد، علاوه برآن برگزاری جلسات به این شکل به دلیل امکان بهره مندی از نظرات کارشناسی متخصصین توانمند و زبده استان های مختلف برای یک پرونده، کیفیت رسیدگی ها را نیز افزایش داده است.

   مدیرکل کمیسیون های سازمان بازخورد مناسب و نتایج مثبت و قابل توجه جلسات ویدئوکنفرانسی کمیسیون ها، ارتقای کیفیت رسیدگی، تسریع در پاسخدهی، از بین بردن شائبه آشنا بودن پزشک مورد شکایت با کارشناسان کمیسیون (به دلیل استفاده از کارشناسان دیگر استان ها)، کاهش ترددهای غیرضروری مردم، امکان استفاده از کارشناسان استان های مختلف برای یک پرونده و در نتیجه جبران کمبود کارشناس در برخی رشته های تخصصی و فوق تخصصی در برخی استان ها و ... را از نتایج و مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.

   وی همچنین با اشاره به تعداد جلسات ویدئوکنفرانسی کمیسیون ها در سه ماهه نخست امسال، تصریح کرد: در این مدت 404 جلسه کمیسیون به شکل ویدئوکنفرانسی برگزار شد که از این تعداد 138 جلسه با استان های همجوار (نوبت دوم) و 266 جلسه نیز با کمیسیون مرکزی (نوبت سوم) تشکیل شده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: