پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • شناسایی هشت جسد از پیکر های قربانیان حادثه قطار مشهد-یزد

   شناسایی هشت جسد از پیکر های قربانیان حادثه قطار مشهد-یزد

   با تلاش شبانه روزی کارشناسان پزشکی قانونی و با اقدامات تخصصی، کار تعیین هویت و شناسایی اجساد قربانیان حادثه قطار در حال انجام است و تاکنون ۸ پیکر از این عزیزان شناسایی شده است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر فریبرز آیتی مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد با اعلام این خبر افزود: از ساعت ۹ شب گذشته که پیکرهای قربانیان این حادثه به پزشکی قانونی یزد منتقل شد ۲۰ نفر از همکاران بدون وقفه مشغول کار در تالار تشریح هستند و تا این لحظه پیکر هشت نفر از این عزیزان شناسایی و تعیین هویت شده اند.
   وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از اجساد با روش های معمول قابل شناسایی نیستند انجام فرایند تعیین هویت به انجام آزمایش ژنتیک منوط شد که تا این لحظه ضمن اخذ نمونه از پیکر ۵ متوفای تعیین هویت نشده، از بستگان سه تن از این عزیزان برای تطابق ژنتیکی نمونه DNA اخذ شده است و کار اخذ نمونه ژنتیک از بازماندگان دو پیکر دیگر به مجرد مراجعه این عزیزان انجام خواهد شد..
   دکتر آیتی خاطرنشان کرد: اجساد شناسایی شده با دستور مقام قضایی برای خاکسپاری به خانواده های گرامیشان تحویل داده می‌شود و سایر موارد نیز بعد از اعلام نتایج آزمایش ژنتیک و احراز هویت طی روزهای آتی تحویل بستگان خواهد شد.
   بر اساس این گزارش اسامی ۸ پیکر شناسایی شده به شرح زیر است:
   ابوالفضل زارع ارنانی فرزند قاسم
   کیان زارع ارنانی فرزند ابوالفضل
   عزت آخوندی فرزند امیر
   فاطمه بمانی هنزایی فرزند علی
   منیژه میرجلیلی فرزند محمد حسین
   مرضیه ساکت یزدی فرزند محمود
   فاطمه رحیمی فرزند محسن
   کبری میرزایی فرزند یدالله
   یادآور می‌شود یکی از پیکر های قربانیان به نام یکتا کلانتری زاده در شهرستان طبس (محل وقوع حادثه) شناسایی و در همان شهرستان به بستگان تحویل شده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: