پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • آماده باش تیم های بحران پزشکی قانونی یزد و خراسان جنوبی

   آماده باش تیم های بحران پزشکی قانونی یزد و خراسان جنوبی

   در پی حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در محور مشهد – یزد که صبح امروز چهارشنبه 18 خرداد ماه اتفاق افتاد، تیم های بحران ادارات کل پزشکی قانونی استان یزد و خراسان جنوبی به حالت آماده باش درآمدند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر رضا حاج منوچهری جانشین رییس سازمان در مدیریت بحران با اعلام این خبر و با تسلیت به خانواده های داغدیده افزود: به محض وقوع حادثه و اطلاع به پزشکی قانونی، مدیرکل استان خراسان جنوبی به محل وقوع حادثه (50 کیلومتری طبس)، عزیمت نمود و پزشکی قانونی استان به حالت آماده باش درآمد.
   وی ادامه داد: از آنجا که حادثه در نزدیکی شهرستان طبس اتفاق افتاد، تیم بحران در پزشکی قانونی این شهرستان نیز تشکیل شد و علاوه بر آن تیم بحران بیرجند نیز در حال اعزام به محل وقوع حادثه است.
   دکتر حاج منوچهری با بیان اینکه مسافران این قطار در حال عزیمت به شهر یزد و احتمالا از هموطنان عزیز یزدی ما بوده اند، تصریح کرد: با توجه به این موضوع به پزشکی قانونی استان یزد نیز آماده باش داده شد و مدیرکل استان در ستاد بحران استانداری مستقر شده است.
   جانشین رییس سازمان در مدیریت بحران افزود: علاوه بر استان های خراسان جنوبی و یزد، به دو استان همجوار هم دستورات لازم برای کمک به این دو استان صادر شده است تا در صورت لزوم برای تعیین هویت سریع تر قربانیان وارد عمل شوند.
   وی اظهار داشت: مقرر شده با هماهنگی مرجع قضایی، پیکرهای قربانیان این حادثه به سالن تشریح پزشکی قانونی یزد منتقل شود که به این منظور بخش تشریح و سردخانه یزد آماده سازی شده و پزشکان آن مرکز نیز آماده معاینه و تعیین هویت قربانیان هستند.
   دکتر حاج منوچهری با تأکید بر اینکه تا این لحظه هنوز هیچ جسدی تحویل پزشکی قانونی نشده است، به خانواده های جانباختگان اطمینان داد که پزشکی قانونی به صورت شبانه روزی و با به کار گیری کلیه امکانات نسبت به تعیین هویت پیکرهای ارجاعی اقدام می کند و تلاش می کند پیکرهای این عزیزان را در کوتاه ترین زمان ممکن به خانواده ها تحویل دهد.
   به گفته وی برای تعیین هویت قربانیان در صورت نیاز و چنانچه از روی علائم ظاهری قابل شناسایی نباشند، آزمایش ژنتیک انجام می شود که در این صورت نسبت به ث فراخوان بستگان نزدیک این عزیزان اقدام خواهد شد.
   جانشین رییس سازمان در مدیریت بحران با تسلیت مجدد به خانواده هایی که عزیزی را در این حادثه از دست داده اند، خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی با هماهنگی مرجع قضایی پس از دریافت اجساد این حادثه به سرعت در خصوص تحویل پیکرها اقدام خواهد کرد.

   این خبر به روز رسانی می شود...

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: