پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • تفاهمنامه همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری امضا و مبادله شد

   تفاهمنامه همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری امضا و مبادله شد

   به منظور گسترش ارتباطات علمی و افزایش تعاملات، تفاهمنامه همکاری بین سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان هواپیمایی کشوری به امضا رسید.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، این تفاهمنامه که به امضای دکتر عباس مسجدی آرانی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور و خلبان محمد محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشور رسیده، روز یکشنبه 28 فروردین بین نمایندگان دو سازمان مبادله شد.

   هدف از امضای این تفاهمنامه گسترش ارتباطات علمی، هم افزایی و همفکری، تبادل دانش و تجربیات و همکاری های اجرایی برای توسعه فناوری ها و دستیابی به نوآوری و بسترسازی برای تولید دانش است.

   بهره مندی و استفاده متقابل از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربی هر دستگاه در زمینه افزایش ایمنی پرواز، پیشگیری از سوانح و حوادث هوایی و مدیریت بحران در سوانح و حوادث هوایی در جهت ارائه خدمات شایسته و موثر و همچنین همکاری های دو جانبه آموزشی و پژوهشی بین دو سازمان از دیگر اهداف این تفاهمنامه عنوان شده است.

   بر اساس این گزارش، همکاری در خصوص انجام آزمایشات آنی خدمه پرواز در راستای ایمنی پرواز، همکاری برای ایجاد بانک مرجع DNA مورد نیاز خدمه پروازی، معاینه متوفیان و تعیین زمان فوت، هماهنگی و اعلام بلافاصله حوادث و سوانح که نیاز به حضور پزشکی قانونی دارد، همکاری در جهت دریافت و ارسال نمونه های ژنتیک بستگان فوت شده سوانح داخلی و خارجی و همکاری های دو جانبه آموزشی و پژوهشی از جمله مفاد و تعهدات تفاهمنامه مشترک است.

   لازم به ذکر است مدت اعتبار این تفاهم‌نامه 5 سال است که با توافق طرفین قابل تمدید است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: