پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • اطلاع رسانی بهنگام و دقیق موجب شناخت درست از سازمان می شود

   اطلاع رسانی بهنگام و دقیق موجب شناخت درست از سازمان می شود

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با تأکید بر لزوم آگاهسازی مردم و جامعه از فعالیت ها و خدمات سازمان گفت: اطلاع رسانی بهنگام و دقیق موجب شناخت درست و کامل از سازمان می شود و این کار روابط عمومی است که خدمات سازمان را به جامعه معرفی کند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی ظهر امروز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه در جلسه ای که به منظور گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی و با حضور مدیران کل و مسئولین روابط عمومی ادارات کل استان ها به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: در جلسه ای مقام معظم رهبری فرمودند که هر چقدر برای اطلاع رسانی به مردم هزینه شود ارزشمند است چرا که مردم در جریان کار مجموعه ها و زحمات دستگاه ها قرار گرفته و به آینده امیدوار می شود.

   وی افزود: روابط عمومی مهم ترین نقش را در ایجاد ارتباط موثر بین مردم و مسئولین دارد و می تواند با اطلاع رسانی درست و انعکاس دقیق فعالیت ها، زمینه شناخت و ارتقای آگاهی از خدمات سازمان را فراهم کند.

   دکتر مسجدی با بیان اینکه تحقق نقش روابط عمومی ها شاخصه هایی دارد، اظهار داشت: اطلاع رسانی بهنگام و امیدآفرین به جامعه و دقت، شفافیت و صحت در آنچه اعلام و منتشر می شود از مهم ترین شاخصه های کار روابط عمومی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور همچنین تأکید کرد: روابط عمومی تنها انعکاس دهنده فعالیت های رؤسا و مدیران سازمان نیست بلکه باید زحمات و تلاش های تمامی کارکنان و کارشناسان که با عشق به مردم و خدمت رسانی در حال فعالیت هستند را به جامعه منعکس و موجب ارتقای سازمان شوند.

   وی ادامه داد: دنیای امروز دنیای ارتباطات و اطلاعات است و روابط عمومی ها با بهره‌مندی از این ابزار و استفاده از فناوری و دانش روز می توانند قدم های بزرگی در افزایش آگاهی مخاطبان بردارند.

   دکتر مسجدی خواستار برقراری ارتباط مؤثر روابط عمومی در درون و بیرون سازمان و حتی در مجامع بین‌المللی شد و خاطرنشان کرد: امروز، به برکت نظام جمهوری اسلامی و تلاش های همکاران و متخصصین سازمان، سازمان پزشکی قانونی کشور در سطح منطقه و حتی فراتر از آن حرف ها زیادی برای گفتن دارد و در بسیاری عرصه های علمی و تخصصی در مرزهای دانش حرکت می کند که می توان این پیشرفت ها را منعکس و به مردم اعلام کرد.

   وی یادآور شد: مردم نباید پزشکی قانونی را سازمانی بشناسند که صرفا کار معاینه جسد انجام می دهد بلکه باید به واسطه کار روابط عمومی و انعکاس درست فعالیت ها از اصل خدمات و تنوع و گستردگی نقش آن در پرونده های قضایی مطلع شوند.

   دکتر مسجدی نهادینه کردن فرهنگ خدمت رسانی، راهنمایی درست مردم از خدمات و تسهیل خدمات رسانی به مردم را از مهم ترین نقش های روابط عمومی عنوان و تأکید کرد که همکاران روابط عمومی به این موضوعات توجه کنند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها