پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • 20 ایده راه یافته به مرحله دوم جشنواره کارآفرینی انتخاب شدند

   20 ایده راه یافته به مرحله دوم جشنواره کارآفرینی انتخاب شدند

   رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با اشاره به راه یابی 20 ایده به مرحله دوم اولین جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی، گفت: در مراسم افتتاحیه جشنواره که صبح فردا 16 فروردین ماه برگزار می شود، 20 ایده راه یافته به مرحله دوم معرفی خواهند شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر غلامرضا حسن زاده با بیان این مطلب افزود: نخستین جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی با هدف بهره گیری از ایده های خلاقانه و توسعه و تعمیق روحیه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان در حوزه پزشکی قانونی و با شعار فناوری در خدمت قانون، سلامت و توسعه، از بهمن ماه سال گذشته با انتشار فراخوان آغاز و در پی آن طرح ها و ایده ها به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

   وی افزود: بر اساس محورهای تعیین شده 119 طرح و ایده به دبیرخانه نخستین جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی ارسال شد که از این تعداد و طی بررسی های به عمل آمده توسط داوران، 20 طرح که قابلیت اجرا و تجاری سازی داشتند برای ارائه در جشنواره و حضور در کارگاه ها و دوره های آموزشی انتخاب شدند.

   دکتر حسن زاده ادامه داد: 20 طرحی که در مرحله اول داوری انتخاب شده اند در مراسم افتتاحیه معرفی خواهند شد و پس از آن ارائه دهندگان ایده ها در کارگاه ها و برنامه های آموزشی در نظر گرفته شده به صورت آنلاین شرکت می کنند.

   به گفته وی در نهایت از بین طرح های راه یافته به مرحله دوم، سه طرح به عنوان برگزیده و در رتبه های اول تا سوم اتخاب می شوند که مورد حمایت و پشتیبانی مرکز تحقیقات قرار خواهند گرفت.

   دکتر سمیه برجعلی لو دبیرعلمی جشنواره کارآفرینی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی نیز با اشاره به برگزاری سه کارگاه تخصصی و ارائه مشاوره های لازم به تیم های منتخب اظهار داشت: مراسم افتتاحیه به صورت آنلاین و با حضور تمامی شرکت کنندگان در جشنواره برگزار می شود و در نهایت بر اساس معیارهای تعیین شده، ایده های نوین، مسئله محور و ایده هایی که به رفع چالش های پزشکی قانونی کمک کند به عنوان طرح های اول تا سوم انتخاب می شوند.

   دکتر مرتضی غلامی نژاد دبیر اجرایی جشنواره نیز با تأکید بر استقبال ایده پردازان از این جشنواره تصریح کرد: ایده های رسیده و انتخاب شده حول محورهای تعیین شده برای همایش بود که این محورها عبارت بودند از علوم تشخیصی و آزمایشگاهی، معاینات بالینی، علوم تشریح و صحنه جرم، آسیب های اجتماعی، آموزش پزشکی قانونی، تجهیزات و ابزار ها و پزشکی قانونی هوشمند.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: