پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • درسفر دکتر مسجدی صورت گرفت؛ ارتقا تجهیزات آزمایشگاه های اداره کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان

   درسفر دکتر مسجدی صورت گرفت؛ ارتقا تجهیزات آزمایشگاه های اداره کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان

   ​صبح امروز سه شنبه 16 مهر ماه با حضور دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، دستگاه GC-mass آزمایشگاه سم شناسی اداره کل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان به همراه یک دستگاه hplc جدید راه اندازی و تجهیزات این آزمایشگاه ارتقا یافت؛ همچنین دومین دستگاه ژنتیک آنالایزر آزمایشگاه ژنتیک نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر مسجدی صبح امروز با سفر به استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از اداره کل پزشکی قانونی استان و افتتاح بهره برداری از تجهیزات دستگاهی جدید آزمایشگاه های سم شناسی و سرولوژی و ژنتیک آن اداره کل گفت: یکی از مصوبات سفر رییس محترم قوه قضاییه به استان سیستان و بلوچستان تجهیز آزمایشگاه تخصصی مرکز استان بود که بعد از پیگیری مسئولان استانی و ستاد سازمان پزشکی قانونی و حمایت های مالی شخص رییس قوه قضاییه، امروز شاهد ارتقای تجهیزات و دستگاه های آزمایشگاه های تخصصی استان در مسیر خدمت به مردم هستیم.

   وی افزود: با بکارگیری دستگاه های جدید، رسیدگی به پرونده ها و پاسخ به مراجعین حدود 45 روز کاهش می یابد و نمونه ها در خود استان مورد رسیدگی قرار می گیرد. پیش از این نمونه های آزمایشگاهی به استان های همجوار فرستاده می شد و همین امر روند پاسخدهی را طولانی تر می کرد.

   دکتر مسجدی اظهار امیدواری کرد که با این اقدام خدمات بهتری به مردم عزیز آن استان ارائه و پاسخدهی به پرونده ها با سرعت بیشتری انجام شود.
   یادآور می شود حضور در جلسه شورای قضایی استان، دیدار با کارکنان پزشکی قانونی استان و نیز دیدار و گفت و گو با ارباب رجوع در خصوص روند رسیدگی به درخواست های آنان از دیگر برنامه های دکتر مسجدی در سفر به استان سیستان و بلوچستان است.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: