پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • افزایش تلفات حوادث کار در پنج ماه امسال

   افزایش تلفات حوادث کار در پنج ماه امسال

   ​در پنج ماهه نخست سال جاری 759 نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار متوفیات حوادث ناشی از کار 729 نفر بود، 4.1 درصد بیشتر شده است.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل تلفات حوادث کار در پنج ماهه ابتدایی سال جاری، 740 نفر مرد و 19 نفر زن بودند این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده در حوادث کار 725 و تعداد زنان چهار نفر بود.

   در این مدت استان های تهران با 175، مازندران با 55 و آذربایجان شرقی با 53 متوفی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته اند.

   40 درصد تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی است
   مطابق سال های گذشته، در پنج ماهه نخست امسال نیز بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولا حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می دهد. در پنج ماهه امسال 40 درصد مرگ های ناشی از حوادث کار در پی سقوط از بلندی اتفاق افتاده است که 306 نفر از کل متوفیات را در برمی گیرد.

   پس از آن اصابت جسم سخت با 184 متوفی بیشترین آمار مرگ در حوادث کار را داشته است که 24.2 درصد از کل تلفات به این علت مربوط می شود.
   برق گرفتگی با 111، کمبود اکسیژن با 52 و سوختگی با 36 متوفی در رتبه های بعدی تلفات حوادث کار قرار دارند. 70 نفر نیز به دلایلی دیگر در حین کار جان خود را از دست داده اند.

   کاهش 11 درصدی مصدومان حوادث کار
   مطابق آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، تعداد مصدومان حوادث کار که در پنج ماهه ابتدایی سال جاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند، 11.1 درصد کاهش یافته است. تعداد مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی در این مدت 10 هزار و 402 نفر ثبت شده است که این رقم در مدت مشابه سال قبل 11 هزار و 699 نفر بوده است.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها