پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • فلسفه تشکیل سازمان پزشکی قانونی خدمت رسانی به مردم است

   فلسفه تشکیل سازمان پزشکی قانونی خدمت رسانی به مردم است

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: فلسفه شکل گیری سازمان پزشکی قانونی، خدمت رسانی به مردم است و ارائه پاسخ مناسب به ارباب رجوع از مهمترین وظایف سازمان محسوب می شود.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی عصر روز گذشته، یکشنبه 16 شهریور ماه در دیدار ویدئو کنفرانسی با تعدادی از کارکنان ادارات کل استان ها که به صورت دروه ای و مستمر در حال برگزاری است، افزود: عمده مراجعین پزشکی قانونی افراد متألم و آسیب دیده هستند که احوال خوشی ندارند بنابراین احساس مسئولیت و دلسوزی همکاران در پذیرش و مواجهه با این افراد بخشی از تألمات روحی آنان را التیام می بخشد.

   وی اظهار داشت: با تکریم مراجعین و سرعت و دقت نظر در کارشناسی ها، خدمتی صادقانه به مردم ارائه می شود و این وظیفه ای است که همه همکاران در تمام سطوح سازمان باید بر اجرای درست آن تلاش کنند.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با تأکید بر اینکه مهم ترین سرمایه هر سازمان نیروی انسانی شاغل در آن سازمان است، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی مهم ترین اصل در یک سازمان است و مواردی همچون تجهیزات و اعتبارات و .. در فرع قرار می گیرند. پس هرچه نیروی انسانی خبره تر، متدین تر و دلسورتر باشد، سازمان موفق تر خواهد بود و مردم نیز رضایت بیشتری از عملکرد آن سازمان خواهند داشت.

   دکتر مسجدی ادامه داد: از آنجا که اصل در سازمان نیروی انسانی آن است ما در خصوص ارتقا و پیشرفت همکاران چه از جنبه شغلی و چه علمی تا جایی که مقررات و قانون اجازه بدهد با توجه به شرایط و ضوابط موجود شرایط ارتقا همکاران را تسهیل می کنیم ضمن آنکه کار در پزشکی قانونی هم به جهت ذات و نوع کار و هم مواجهه با ارباب رجوع متألم بسیار سخت و طاقت فرساست و فرسایش روانی افراد را در پی دارد.

   وی با بیان اینکه پزشکی قانونی سازمانی فعال و پویا با حرکت رو به جلو است، تصریح کرد: خروجی تمام اقدامات سازمان باید تکریم مردم و حفظ شأن و منزلت ارباب رجوع باشد و خدمت رسانی به مراجعین باید با کمال احترام و رعایت جایگاه آنان صورت گیرد.

   دکتر مسجدی در پایان یادآور شد: امروز نگاه قوه قضاییه به مجموعه پزشکی قانونی به عنوان یک سازمان علمی با کارشناسان نخبه است که به مردم خدمت رسانی می کنند و با نظرات آنان غبار از روی حقایق برداشته و سئوالات و ابهاماتی که در ذهن قاضی برای صدور رأی وجود دارد برطرف می شود و لذا کار تخصصی همکاران در به نتیجه رسیدن پرونده ها و صدور احکام عادلانه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها