پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • رفع مشکلات مراکز پزشکی قانونی استان کرمان در پی سفر رییس سازمان

   رفع مشکلات مراکز پزشکی قانونی استان کرمان در پی سفر رییس سازمان

   در پی سفر دو روزه رییس سازمان و هیات همراه به استان کرمان که در قالب 5 تیم و بازدید از مراکز پزشکی قانونی شهرستان های مختلف استان صورت گرفت، برخی نواقص و کمبودها در مراکز پزشکی قانونی این استان شناسایی و دستوراتی برای رفع آنها صادر شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در سفر دو روزه دکتر عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور و هیات همراه به استان کرمان، برخی مشکلات مراکز پزشکی قانونی استان احصا و شناسایی شد که ضمن بررسی، دستورات و راهکارهایی برای رفع این نواقص صادر شد.

   دکتر رضا حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نیز که در این سفر رییس سازمان را همراهی می کرد توضیحاتی در خصوص نتایج این سفر که روز ۱۵ مرداد انجام شده بود و رفع مشکلات مراکز پزشکی قانونی استان ارائه کرد.

   دکتر حاج منوچهری گفت: در سفر اخیر رییس سازمان و تیم همراه به استان کرمان شیوه ای متفاوت در بازدید از مراکز پزشکی قانونی به کار گرفته شد که موجب تسریع در بازدیدها و نیز حضور در تعداد قابل توجهی از مراکز پزشکی قانونی استان شد.

   وی تصریح کرد: در این سفر 5 تیم از معاونین و مدیران ستاد تشکیل و هر تیم مسوول بازدید و بررسی وضعیت ارائه خدمات پزشکی قانونی در یک یا چند شهرستان شد به نحوی که علاوه بر مرکز استان، 12 مرکز پزشکی قانونی در شهرستان های مختلف استان مورد بازدید قرار گرفت. (در استان کرمان 18 مرکز پزشکی قانونی فعال وجود دارد.)

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به بررسی مشکلات مراکز استان توسط تیم های اعزامی و ارائه راهکارهایی برای رفع این مشکلات با همکاری ستاد سازمان اظهار داشت: در سفر دو روزه به کرمان علاوه بر دو مرکز در کرمان، مراکز کهنوج، جیرفت، رودبارجنوب، بم، عنبرآباد، ریگان، انار، رفسنجان، فهرج، سیرجان، راین و شهربابک بازدید و مشکلات و نواقص آنها احصا شد.

   به گفته وی با پیگیری های صورت گرفته و تلاش های انجام شده از سوی همکاران اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان، ظرف مدت حدود دو هفته پس از سفر، بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف و یا راهکاری عملی برای رفع آن در نظر گرفته شد.

   دکتر حاج منوچهری با بیان اینکه بسیاری از مراکز بازدید شده مشکلات فیزیکی داشته و یا نیاز به تعمیرات داشتند، اظهار داشت: طبق گزارش ارسالی از استان کرمان مشکلات فیزیکی احصا شده و نیزبرخی نقائص تجهیزاتی در مراکز برطرف شده است که به عنوان مثال می توان از رفع نقص سیستم خنک کننده در مرکز بم و نصب و بهره برداری از دستگاه های جدید در بخش های مختلف آن مرکز اشاره نمود.

   وی ادامه داد: در مرکز پزشکی قانونی کهنوج که سالن تشریح آن به طور کامل بازسازی شده، به منظور رفاه هرچه بیشتر ارباب رجوع تغییراتی در فضای فیزیکی مجموعه ایجاد و سیستم سرمایشی و تهویه هوای آن تأمین شده است، همچنین پیگیری برای نصب هواکش مناسب در سالن تشریح شهرستان رفسنجان که به تازگی افتتاح شده، در حال انجام است.

   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان رایزنی با فرماندار و دادستان شهرستان رودبار جنوب برای اختصاص ملک امانی به این مرکز در اسرع وقت و مکاتبه و هماهنگی برای حصارکشی و احداث ساختمان صدمتری در زمین واگذار شده به پزشکی قانونی در شهرستان ریگان را از دیگر دستاوردهای سفر استان کرمان برشمرد.

   دکتر حاج منوچهری در ادامه به برنامه ریزی های صورت گرفته در پزشکی قانونی کرمان و نیز اقداماتی که به منظور تسهیل ارائه خدمات به ارباب رجوع و دسترسی بهتر آنان به خدمات پزشکی قانونی تا پایان سال در این استان انجام خواهد شد اشاره کرد و گفت: تا پایان سال اقداماتی همچون آغازعملیات احداث ساختمان در شهرستان ریگان، پیگیری در خصوص اتمام پروژه در دست احداث ساختمان پزشکی قانونی شهرستان جیرفت و تجهیز آن، پیگیری در خصوص اخذ زمین مناسب برای احداث پزشکی قانونی شهرستان رودبار جنوب، توسعه سکوبندی آزمایشگاه پاتولوژی اداره کل استان، تأمین زمین مناسب برای ساختمان پزشکی قانونی شهربابک و شروع عملیات احداث و نیز تکمیل ساختمان شماره 2 مرکز استان در کرمان از جمله شامل تامین دستگاه دیزل ژنراتور، تلفن سانترال، آسانسورهای بخش آزمایشگاه و انجام برخی اقدامات ساختمانی در حوزه های فنی صورت خواهد پذیرفت.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها