پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
   
 
  • نتایج آزمایشات متوفی منصوری تا دو هفته دیگر مشخص می شود

   نتایج آزمایشات متوفی منصوری تا دو هفته دیگر مشخص می شود

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در حاشیه مراسم رونمایی از فیلم مستند داستانی "کاشف" در پاسخ به خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تعیین علت فوت غلامرضا منصوری گفت: تا دو هفته آینده علت فوت وی به مراجع قضایی اعلام می‌شود.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر عباس مسجدی روز شنبه 11 مرداد و در حاشیه مراسم رونمایی از مستند فعالیت های این سازمان، در خصوص اعلام نتیجه علت فوت متهم منصوری به مراجع قضایی افزود: از حدود ۱۰ روز پیش که جنازه متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد، بررسی‌های اولیه و معاینه جسد انجام شده اما به دلیل طولانی بودن فرآیندهای آزمایشگاهی در حوزه سم شناسی و پاتولوژی، پاسخ ظرف دو هفته آینده مشخص و به مراجع قضایی اعلام می شود.

   وی در خصوص تحویل پیکر متوفی به خانواده ایشان نیزگفت: اقدامات تکمیلی تشخیص هویت با انجام آزمایشات ژنتیک بر روی نمونه های اخذ شده از متوفی و بستگان ایشان در حال انجام است و پس از مشخص شدن نتیجه آزمایشات، جسد با دستور مقام قضایی به خانواده وی تحویل خواهد شد.

   کاهش مراجعین نزاع

   وی همچنین در جمع خبرنگاران به کاهش مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی در بهار امسال اشاره کرد و افزود: در سه ماهه نخست امسال آمار مراجعین نزاع 6.6 درصد کاهش یافت که امیدواریم با خویشتن داری هرچه بیشتر مردم این روند کاهشی تا پایان سال ادامه یابد.

   دکتر مسجدی همچنین با اشاره به رشد آمار تلفات غرق شدگی در خرداد ماه تصریح کرد: با وجود کاهش آمار غرق شدگی در سه ماهه نخست امسال متاسفانه در خرداد ماه شاهد رشد 13.6 درصدی این آمار بودیم

   وی خاطرنشان کرد: آمار تلفات حوادث رانندگی نیز در خرداد ماه نسبت به ماه های فروردین و اردیبهشت با رشد قابل توجهی مواجه بود که این موضوع نشان دهنده افزایش سفرها بدون توجه به شرایط خاص کرونایی حاکم بر جهان و کشور ماست.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از هموطنان خواست به توجه به اوج شیوع بیماری کرونا در کشور و خطر سرایت آن در ترددها، از هرگونه سفر غیر ضروری خودداری کنند.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: