پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
سال 13۹۹، جهش تولید
   
 
  • تعداد پزشکان سازمان، یک سوم نیاز است

   تعداد پزشکان سازمان، یک سوم نیاز است

   دکتر شجاعی گفت: 720 پزشک در پزشکی قانونی کشور مشغول فعالیت هستند که این تعداد تنها یک‌سوم نیاز سازمان است.

   رییس پزشکی قانونی کشور گفت: این سازمان با کمبود پزشک متخصص مواجه است به گونه ای که اکنون تنها 720 پزشک در این سازمان مشغول فعالیت هستند.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، دکتر احمد شجاعی روز پنجشنبه 15 آذر ماه در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه این سازمان 2700 نفر پرسنل دارد، ادامه داد: اکنون 720 پزشک در پزشکی قانونی کشور فعالیت دارند که این تعداد تنها یک سوم نیاز سازمان است.

   وی افزود: یکی از دلایلی که پزشکان تمایلی برای فعالیت در پزشکی قانونی ندارند، پایین بودن حقوق است و امیدواریم با قول دولت مبنی بر هم تراز کردن حقوق این مشکل مرتفع شود.

   وی با اشاره به راه اندازی ساختمان جدید پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: آزمایشگاه مجهز و  امکانات خوب و مناسب، یکی از نقاط مثبت ساختمان جدید پزشکی قانونی استان است که این مسئله پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری را در انجام آزمایش های ژنتیک از استان های مجاور بی نیاز می کند.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: براساس استانداردی خاص، سعی بر خودکفا کردن پزشکی قانونی استان ها از همه نظر داریم به همین منظور در آینده کمبودهای موجود در زمینه آزمایش ژنتیک را رفع می کنیم.

   دکتر شجاعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  ایام دهه فجر، ایام سرنوشت سازی است که تحول بزرگی را در تاریخ کشور رقم زده، افزود: مهمترین نیاز انسان ها، آزادی است، در دوران ستم شاهی مردم از نعمت آزادی و اظهار نظر بی بهره بودند، کسی حق اظهار نظر نداشت و تنها دانشجویان به صورت پنهانی اظهار نظر می کردند.

   معاون قوه قضائیه بیان کرد: مردم با روحیه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی توانستند پیروزی انقلاب را رقم بزنند و ما امروز باید قدردان رشادت های مردم در آن دوران باشیم.

   دکتر شجاعی خاطرنشان کرد: دشمنان اجازه ندادند مسیری که ما را به پیشرفت و تحول بزرگ می رساند، بپیمائیم و ما را درگیر مسائل مختلف مانند جنگ نمودند، اما ملت ایران با روحیه فداکاری و قناعت و شجاعت همه سختی ها را پشت سر گذاشت.

   معاون قوه قضائیه و رئیس پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: پزشکی قانونی یکی از نهادهای خدمتگزار جامعه است که به صورت ناشناس کار می کند و دنبال تبلیغ و اسم و رسم نیست اما لازم است مسئولان خدمات کارکنان پزشکی قانونی را بیان کنند.

   کمبود نیرو در پزشکی قانونی استان

   در ادامه این مراسم دکتر منصور فیروزبخت مدیرکل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری گفت: ساخت این پروژه از شهریور ماه سال 91 و با اعتبار 88 میلیارد ریال از محل منابع ملی آغاز شده است که امروز و همزمان با ایام دهه مبارک فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از این مجموعه هستیم.

   وی افزود: ساختمان جدید امکانات آزمایشگاهی بسیار خوبی مانند دستگاه اندازه گیری سموم و رادیولوژی پرتابل دارد که این امر سبب کاهش مراجعه مردم به استان های همجوار برای دریافت خدمات در این قسمت ها می شود.

   مدیرکل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری به کمبود نیروی متخصص در پزشکی قانونی استان اشاره کرد و گفت: تاکنون چندین بار آزمون استخدامی برای جذب پزشک از سوی این اداره کل برگزار شده است اما متاسفانه به دلیل نبود شرکت کننده این آزمون ها لغو شدند.

   دکتر فیروز بخت اندیشیدن تدابیر لازم به منظور افزایش تمایل پزشکان برای فعالیت در پزشکی قانونی توسط مسئولان را خواستار شد و بیان کرد: حقوق پائین و کار سخت از جمله دلایلی است که تمایل پزشکان را برای ارائه خدمت در این بخش کم کرده است.

   وی تاکید کرد: پزشکی قانونی استان در حال حاضر با کمبود متخصص سم شناسی، آسیب شناسی و دندانپزشک مواجه است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: