•  
  • فهرست مقاله ها

   به سلامتی مرگ

   اشهروندا مسمومیت های مرگبار الکلی از اوایل مهرماه بود که در رسانه های خبری جاخوش کرد. هر روز بر تعداد مسمومان الکلی در کشور افزوده شد؛ مرگ های تلخ، نابینایی و دیالیز مسموم شدگان اخباری بود که هر شنوندهای را میخکوب می کرد اما این آمارها هنوز ادامه دارد تا جایی که ظهر دیروز دکتر محمدرضا قدیرزاده، رئیس گروه مطالعات اعتیاد و سوء مصرف مواد و الکل پزشکی ...

   ۷ اقدام مهم که برای نجات فرد غرق شده باید انجام دهید

   اگر شخص در حال غرق شدن را از آب بیرون کشیدید. آرامش خود را حفظ کنید. این گونه افراد به‌علت نرسیدن اکسیژن به اندام‌های حیاتی‌شان دچار بیهوشی و غش می‌شوند. در این موارد باید سر فرد غرق شده پایین‌تر از بقیه اعضا قرار دهید تا آب از مجاری تنفسی او خارج شود.

   هشدار به شناگران

   با توجه به افزایش تلفات غرق شدگی در فصل تابستان، روزنامه جام جم در مطلبی هشداری نکاتی را برای پیشگیری از غرق شدگی در دریا و رودخانه ها منتشر کرده است که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

   اینفوگرافی تصادفات - مقایسه سال های 1395 و 1396

   خبرگزاری ایرنا در قالب یک اینفو گرافی به مقایسه تلفات و مصدومان حوادث رانندگی در سال های 1395 و 1396 پرداخته و به جزئیاتی همچون جنسیت و شهرهای دارای بیشترین متوفی و مصدوم اشاره کرده است. اطلاعات بیشتر را در ادامه می خوانید.

   چرا مسمومیت با قارچ‌ زیاد شد/علائم مسمومیت

   دبیر انجمن سم‌شناسی و مسمومیت‌های با تشریح مسمومیت با قارچ در ۵ استان غربی کشور به دلایل و همچنین علائم این‌گونه مسمومیت‌های مرگبار پرداخت و گفت: این‌گونه قارچ‌ها بر اثر پختن، کبابی و یا آب‌پز کردن، باز هم سمی می‌مانند و مواد سمی آنها تخریب نمی‌شود.

   اعتیاد مدرن

   اعتیاد مدرن

  • طبقه بندی مقالات