• ملاقات سفیر بلاروس با رئیس سازمان پزشکی قانونی

   ملاقات سفیر بلاروس با رئیس سازمان پزشکی قانونی

   یوری ایوانوویچ لازارچیک سفیر بلاروس در ایران امروز (سه شنبه 2 بهمن 1397) با دکتر شجاعی، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور دیدار کرد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، در این دیدار، سفیر بلاروس با اشاره به سوابق روابط حسنه دو کشور، اظهار داشت: ما ۲۶ سال است که با ایران روابط سیاسی و اقتصادی مناسب و حسنه و مواضع مشترک متقابل بسیاری داریم.

   لازارچیک برقراری روابط علمی و اجرایی میان پزشکی قانونی های ایران و بلاروس را در سایه روابط خوب دو کشور مثبت ارزیابی کرد و افزود: پزشکی قانونی در بلاروس قدمت حداقل صد ساله دارد ولی طی شش سال اخیر تغییراتی در سیستم اجرایی آن ایجاد شد و کمیته تحقیقات جنایی مسئولیت آن را بر عهده گرفته است و اگرچه بیش از شش سال از عمر این مجموعه بیشتر نمی گذرد ولی با سابقه قبلی و توان مضاعف سعی در گسترش روابط بین المللی دارند.

   دکتر شجاعی هم ضمن خیر مقدم به سفیر کشور بلاروس، گفت: سازمان پزشکی قانونی ایران سازمانی مستقل و زیر نظر قوه قضاییه است که برای نزدیک به یک سوم پرونده های قضایی، نظریه تخصصی صادر می کند.

   دکتر شجاعی با اشاره به دهها خدمت مختلف که از سوی سازمان به مراجعین ارائه می شود، به بهره گیری سازمان از نیروهای متخصص و کارآزموده اشاره کرد و افزود: پزشکی قانونی ایران در سال های اخیر وارد عرصه های نوینی شده و کارهای بزرگی انجام داده است که از جمله مهم ترین آن ها ایجاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و انجام مطالعات و پروژه های مختلف ساخت ملزومات با استفاده از تکنولوژی روز و نیز ایجاد مرکز ژنتیک ایرانیان می باشد.

   در پایان سفیر بلاروس با دعوت از دکتر شجاعی برای سفر به بلاروس و بازدید از کمیته تحقیقات جنایی آن کشور، برای زمینه سازی همکاری کمیته تحقیقات جنایی بلاروس و سازمان پزشکی قانونی ایران و امضای تفاهم نامه مشترک اعلام آمادگی نمود.

   برای مشاهده عکس های بیشتر اینجا کلیک کنید.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها