• دکتر شجاعی بر مصرف کالاها و تجهزات ایرانی در ارائه خدمات تأکید کرد

   دکتر شجاعی بر مصرف کالاها و تجهزات ایرانی در ارائه خدمات تأکید کرد

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به مدیران سازمان دستور داد در صورتی که اقلام مصرفی و یا تجهیزات مورد استفاده پزشکی قانونی نمونه داخلی دارد، حق خرید کالای خارجی را ندارند.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به مدیران سازمان دستور داد در صورتی که اقلام مصرفی و یا تجهیزات مورد استفاده پزشکی قانونی نمونه داخلی دارد، حق خرید کالای خارجی را ندارند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر احمد شجاعی صبح امروز در مراسم افتتاحیه سی و ششمین همایش فصلی مدیران در شهرستان اراک گفت: یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی برنامه ریزی برای امور اجرایی سازمان است چرا که بدون برنامه ریزی دقیق به ویژه در شرایط فعلی کشور نمی توان به راهکارهای اجرایی درستی دست پیدا کرد.

   وی افزود: پزشکی قانونی علی رغم تنگناهای مالی کشور و اعتبارات مالی سازمان به موفقیت های خوبی طی سال های اخیر دست یافته است و در کارهای عمرانی با وجود آنکه از فقیرترین دستگاه ها بوده، توانسته ساختمان هایی استاندارد و درخور را احداث کند.

   وی با اشاره به مشکلات سازمان در بحث نیروی انسانی اظهار داشت: هر چند در سال های اخیر با کمک دولت و مجلس بحث کمبود حقوق و مزایا در پزشکی قانونی تا حدی اصلاح شد اما هنوز به جایگاه مطلوب نرسیده است ضمن آنکه در حال حاضر سازمان با حدود 30 درصد پست های مصوب مشغول به ارائه خدمت است و در بسیاری از حوزه ها به ویژه بخش های تخصصی با کمبود نیرو مواجه است.

   دکتر شجاعی ادامه داد: در سال گذشته با مجوزهای استخدامی که به سازمان تعلق گرفت موفق به جذب نیروهایی در سازمان که عمدتا پزشک بودند شدیم برای امسال هم درخواست استخدام 600 نفر در رسته های تخصصی به دولت ارائه شده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

   وی در ادامه با اشاره به توسعه و گستردگی فعالیت ها و خدمات سازمان افزود: تنها 3 الی 5 درصد فعالیت های سازمان مربوط به اجساد است در حالیکه خدمات پزشکی قانونی بسیار توسعه یافته است و دامنه وسیعی دارد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور وظایف و خدمات سازمان در وقوع حوادث و بلایای دسته جمعی را بسیار قابل توجه عنوان کرد و گفت: در حوادث دسته جمعی این پزشکی قانونی است که تا شناسایی کامل اجساد با موضوع درگیر است و در چند سال اخیر با تلاش و جدیت همکاران در شناسایی اجساد تمامی حوادث اتفاق افتاده در کشور بسیار موفق عمل کرده است.

   به گفته دکتر شجاعی در حال حاضر میانگین پاسخگویی به مراجعین به کمتر از 2 ساعت رسیده است که کاهش زمان پاسخگویی رضایت هرچه بیشتر مردم را به دنبال دارد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور همچنین به اجرای طرح دادپزشک، رونمایی از محصولات دانش‌بنیان مرکز تحقیقات و برگزاری گردهمایی روسای پزشکی قانونی کشورهای اسلامی (با حضور 20 کشور) در سال گذشته اشاره و بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی در ارائه خدمات تأکید کرد.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط امروز کشور و تلاش دشمنان برای ضربه به ایران اشاره کرد و افزود: هجوم دشمنان به ایران برای ضربه زدن به کشور خوابی آشفته است چرا که درخت تنومند انقلاب با ریشه هایی قوی به هیچ وجه قابل ضربه زدن نیست.

   دکتر شجاعی خاطرنشان کرد: دشمن با به انحراف کشاندن افکار سعی در ضربه زدن به کشور دارد و ابزار حمله او اینبار افکار مردم است در حالیکه که با چنین حربه ای نیز به موفقیت دست پیدا نخواهند کرد.

   رییس سازمان پزشکی قانونی کشور یادآور شد: باید در مقابل هجوم تبلیغات دشمنان علیه نظام مقابله و افکار عمومی را نسبت به اصل ماجرا آگاه کنیم ضمن آنکه وظایف و مسئولیت های خود را در هر جایگاهی به درستی اجام دهیم.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها