• پزشکی قانونی نهادی مقدس و در خدمت مردم، امنیت و دستگاه قضایی است

   پزشکی قانونی نهادی مقدس و در خدمت مردم، امنیت و دستگاه قضایی است

   نمانیده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پزشکی قانونی یکی از نهادهای مقدس است که در خدمت مردم، امنیت و دستگاه قضایی ست و جایگاه پزشکی قانونی بسیار ویژه، حساس و ارزشمند است.

   نمانیده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پزشکی قانونی یکی از نهادهای مقدس است که در خدمت مردم، امنیت و دستگاه قضایی ست و جایگاه پزشکی قانونی بسیار ویژه، حساس و ارزشمند است.

   به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در افتتاحیه ششمین همایش فصلی مدیران پزشکی قانونی در شهرستان اراک افزود: بسیاری از مسائل، مشکلات و پرونده ها باید با سرپنجه کارشناسانه، دلسوزانه و حکیمانه و خیرخواهانه پزشکان قانونی شکافته شود و این بخش از مجموعه نهادهای قوه قضاییه جایگاه بسیار مهمی در نظام اسلامی در زمینه اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم برعهده دارد.

   وی با اشاره به اینکه پزشکی قانون چشم و گوش قوه قضاییه است و ارگان های بسیاری به گزارشات پزشکی قانونی نیاز دارند، اظهار داشت: یکی از نهادهایی که در صورت عملکرد درست تمام دنیا باید در مقابل نظراتش سکوت کند پزشکی قانونی است که با تشخیص درست در پرونده ها نتیجه درست را در صدور حکم رقم می زند.

   امام جمعه استان مرکزی با اشاره به گستردگی فعالیت های پزشکی قانونی افزود: انگشت تدبیر و تشخیص پزشکی قانونی در بسیاری از پرونده ها گره‌گشاست و کار این کارشناسان کاری جهادگونه، بسیار حساس و با عظمت است.

   آیت الله دری نجف آبادی در ادامه، توصیه هایی را برای عملکرد بهتر پزشکی قانونی ارائه کرد و گفت: یکی از توصیه ها به کارگیری کادری مجرب، ماهر و متبحر است چرا که پزشک قانونی علاوه بر تعهد پزشکی باید قدرت تشخیص جرم و جنایت، معضلات اجتماعی و خانوادگی را داشته باشد و در پرونده ها گره گشایی کند. بنابراین جذب افراد لایق و توانمند در این سازمان بسیار حائز اهمیت است.

   وی اظهار داشت: توصیه دیگر من آموزش مداوم به کارشناسان در بعد نظری و کاربردی و عملیاتی است. آموزش های قوی و کارآمد که در امور تخصصی مورد استفاده قرار گیرد و هرچند پزشکی قانونی با کمبود شدید نیرو مواجه است اما شرایطی را فراهم کند که دستیاران در کنار پزشکان قانونی متبحر آموزش ببینند.‎

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها