FA | EN | AR
دوشنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 1034
جمع بازديدها تاكنون: 14518929


سوگندنامه مديران در سازمان پزشكي قانوني تدوین و امضا شد

مدیران سازمان پزشكي قانوني كشور در راستاي اجراي هرچه بهتر وظايف و تكاليف سوگندنامه مديران را امضا کردند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، اين سوگندنامه در سي و چهارمين همايش فصلي مديران سازمان كه 11 و 12 تير ماه در تهران برگزار شد، به امضاي كليه مديران رسيد.

متن این سوگندنامه که فرازهایی از فرمایشات حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می باشد به شرح زير است:

پروردگارا از اين كه شكرانه نعمت هايت را با امكان خدمتگذاري به بندگانت نصيبم نموده اي پاس داشته سوگند ياد مي كنم كه:

1- اطاعت از فرامين الهي را بر همه امور مقدم دانسته تدبير و رأي خود را همسو با تدبير و مديريت پروردگار عالم قرار دهم و اهم دستورات و توقعاتم از نيروها، رعايت تقوي باشد.(نامه 52)

2- موقعيت و جايگاهي كه در آن قرار گرفته ام را آزمون و امانتي از سوي خداوند دانسته و آنرا فرصتي جهت دستيابي به قدرت و كاميابي خود و اطرافيانم قلمداد نكنم.(نامه 5)

3- بعنوان يك كارگزار از حكومت اسلامي تلاش و همت خود را در جهت حل مشلات و مسائل مردم به نحو احسن به كار خواهم گمارد و به مصداق اين بيان كه «رئيس‌القوم خادمهم» خدمت را چيزي جز اداي حق مردم ندانم.(خطبه 34)

4- توضع و فروتني را سرلوحه كار خود قرار خواهم داد تا بتوانم با مخاطبينم (چه همكار و چه مراجعين) به عدالت و نرم‌خويي رفتار نمايم.(نامه 97)

5- تلاش خواهم نمود كه بواسطه موهبت الهي سعه صدر، ظرفيت شنيدن سخت تلخ حق را پذيرا باشم تا بتوانم از مشاركت بيشتر افراد در تصميم‌سازي ها و ارائه راه‌كارهاي بهتر و مفيدتر بهره‌مند شوم.(نامه 53)

6- سلامت نفس و عقلانيت را در تصميمات خود مبنا قرار داده، كبر و غرور را از خود دور ساخته، خود را همه كاره و مصون از اشتباه ندانم. (نامه 53، حكمت 413)

7- به شكرانه شعور و فهمي كه خالق هستي به من ارزاني داشته مسئوليت اشتباهات خود را مي پذيرم و با روحيه اي محكم و استوار و با تمام توان در صدد جبران آن خواهم كوشيد. (خطبه 34)

8- با استعانت از ذات باريتعالي، مساعي خود را به كار خواهم برد كه با بصيرت و معرفت به دركي صحيح از روابط علت و معلولي مسائل و پديده ها نائل گشته، راه حل هاي مناسب را با حفظ ارزش‌ها دريابم. (خطبه 10)

9- از هر گونه عيب جويي و برملا نمودن راز و عيب همكاران و مخاطبين پرهيز نموده سخن چين را خائن دانسته و با بخيل، ترسو و طمع‌كار مشورت نخواهم نمود. (حكمت 29، نامه 53، حكمت 109)

10- هنگام گزينش و انتخاب نيروها، واجدين شرايط را بدون لحاظ نمودن توصيه هاي اطرافيان و صرفاً طبق ضوابط و از نيروهاي خوش سابقه متخصص، حق‌گو و حق‌گرا انتخاب نمايم. (نامه 52)

11- همواره با دانشمندان،‌ علما و كارشناسان و صاحب‌نظران در ارتباط بوده، جهت ساماندهي امور از نقطه نظرات آنان بهره‌مند شوم. (نامه 53 نامه 2)

خدايا، عقلي كامل، تصميمي نافذ، خردي كه بر خردها بچربد، دلي پاك، دانشي بسيار، ادبي كه سرآمد ادب‌ها باشد. روزي من كن و همه اين‌ها را به سود من مقرر فرما و به زيانم مكن.

به مهرت اي مهربان‌ترين مهربانان؛ امين يا رب‌العالمين

 

تاریخ انتشار: ٢١:٣٨- 1396/04/12 کد مطلب :٢٨٩٠٩
  نسخه چاپي

 آموزش مداوم

سامانه آموزش مجازی

طرح دادپزشک

گالری تصاویر و انتشارات
«سفر مرگ» ممنوع!
اعتیاد مدرن
اصفهان» استخدام تعهد خدمت
تهران» مرگ 190 نفر به دليل سوختگي
فارس» برگزاري دوره آموزشي
ك.ب» آغاز نمونه گيري از خانواده هاي قربانيان سقوط
سمنان» افتتاح پزشكي قانوني گرمسار
چ.ب» افتتاح پزشكي قانوني لردگان
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬